Auto skolas un to apmācību process

Lai iegūtu tiesības vadīt automobili, motociklu vai kvadriciklu, ir jābeidz vadītāju apmācības kursi, tātad nepieciešams iziet apmācību kādā autoskolām. Auto skolas Latvijā ir pieejamas teju katrā pilsētā un ikviens var izvēlēties, viņaprāt labāko variantu. Lielas starpības starp autoskolas apmācības procesu nemēdz būt, jo tām visām ir jāievēro CSDD noteikumi attiecībā uz vadītāja teorētisko un braukšanas apmācību. Vienīgā atšķirība, kam var būt izšķirošā nozīme autoskolas izvēlē – pasniedzēju, instruktoru pieredze un apmācības maksa.

Pirmais posms vadītāja apliecības iegūšanā – auto skolas izvēle

Pirms mācību uzsākšanas ikvienam būtu jāpievērš uzmanība autoskolas apmācības līgumam. Būtiska vērība jāpievērš klienta tiesībām un pienākumiem, visiem noteiktajiem maksājumiem, kā arī prasībām un nosacījumiem pret klientu attiecībā uz autoskolas eksāmenu kārtošanu. Ideāli, ja var salīdzināt vairāku auto skolu mācību līgumus.

Lai veiksmīgi izvēlētos autoskolu, ikvienam būtu jāpievērš uzmanība vairākām būtiskām pazīmēm:

  • Auto skolas pastāvēšanas ilgums un atsauksmes par to;
  • Cik liela ir kursantu sekmība CSDD eksāmenos;
  • Kādā stāvoklī ir autoskolas mācību telpas (parasti auto skolas nodrošina komfortablu mācību vidi, piem., Auto Prieks, Fortūna, Presto);
  • Iepazīstieties vai uzklausiet atsauksmes par autoskolas instruktoriem un pasniedzējiem (piem., „A” kategorijas apmācībā īpaši pozitīvas atsauksmes tiek izteiktas par autoskolas-motoskolas Presto instruktoriem).

Autoskolas veic divu veidu apmācības: teorētisko un braukšanas

Teorētiskā apmācība notiek grupās un ikviens var izvēlēties, kādā valodas grupā viņš vēlas mācīties (latviešu, krievu). Vienas mācību stundas ilgums ir 45 minūtes un apmācības laikā klients gūst zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, satiksmes drošību un pirmo palīdzību. Apmācību noslēgumā ir iespējams auto skolas teorētiskais eksāmens, kas kalpos kā labs treniņš pirms CSDD eksāmena, kas būs jāveic veiksmīgi pabeidzot augstskolu.

Braukšanas apmācība ietver, kā minimums, 14 nodarbības, bet iesācējiem būtu jārēķinās ar ilgāku nodarbību skaitu. Sākumā braukšanas apmācība notiek slēgtos laukumos, bet uzlabojoties klienta jeb kursanta braukšanas iemaņām, auto skolas apmācības tiek pārceltas uz koplietošanas ceļiem. Šajā apmācību laikā kursants iemācās izpildīt dažādas figūras, iemācās iekļaušanos satiksmes plūsmā, pielieto teorētiskās zināšanas ceļu satiksmes noteikumu ievērošanā. Arī vienas braukšanas nodarbība parasti ir 45 minūtes.

Droša un ekonomiska braukšana pie Presto!

Kā vienu no labākajām var ieteikt autoskolu Presto, kas saviem kursantiem iemāca ne tikai braukt, bet arī ar atbildību izturēties pret transportlīdzekli. Parasti autoskolas iet pretī studentiem, piem., autoskola-motoskola Presto studentiem piemēro mācību maksas atlaides, kā arī 10% atlaidi jebkuram, ja braukšanas apmācībai piesakās online viņu mājaslapā. Pēc viņu apmācības, ikviens saņem ieskatu par ceļu satiksmes dalībnieku psiholoģiju un var apgūt arī ekonomiskas braukšanas prasmi, lai kļūtu par apzinātu braucēju un iztiktu bez liekiem tēriņiem!

Par tēriņiem runājot, būtiska loma autoskolas izvēlē noteikti ir arī apmācības maksai. Tā kā braukšanas nodarbību skaits katram ir individuāls, maksa tiek noteikta par katru nodarbību. Tie var būt 5, 6, 7 lati vai pat vairāk, viss atkarīgs no auto skolas cenrāža. Tad nu katrs var sākt rēķināt, kāda aptuveni summa būs jāmaksā par braukšanas stundā vien. Reģistrācijas, dokumentu nokārtošanas un teorētiskās apmācības maksa parasti ir fiksēta. Klāt nāk arī maksa par medicīnisko komisiju un pirmās palīdzības kursiem. Viss kopā veido kopējo skolas apmācības maksu.

Pēc jebkuras auto skolas beigšanas beidzot var pieteikties CSDD eksāmeniem (teorijas un braukšanas), kas ir pēdējais posms ceļā uz kārotās vadītāja apliecības iegūšanu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *