e-CSDD virtuālais birojs

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ir izveidojusi  virtuālo biroju e-CSDD, kas ļauj autovadītājiem elektroniski izmantot CSDD sniegtos pakalpojumus. Šis virtuālais birojs ir e-pakalpojumu kopums, kur var iegūt informāciju, saņemt atgādinājumus un pakalpojumus, kā arī veikt maksājumus. Tādējādi transportlīdzekļa īpašnieks var ietaupīt laiku, svarīgas darbības veicot elektroniski.

e-CSDD sniedz informāciju, ļauj saņemt atgādinājumus, kā arī veikt maksājumus elektroniski

Šis virtuālais birojs nav domāts tikai tam, lai atgādinātu personām par sodiem, kas jāsamaksā. Pakalpojumu klāstā ietilpst arī svarīgi atgādinājumi. Autovadītāji un auto īpašnieki virtuālajā birojā e-CSDD var saņemt vispārīgu interesējošo informāciju un arī uzzināt, kādi maksājumi un kad konkrētajam klientam ir veicami, piemēram, sodi, nodokļi vai apdrošināšana.

e-CSDD pakalpojumos ietilpst:

  • informācija par konkrēto autovadītāju un viņam piederošajiem transportlīdzekļiem;
  • atgādinājumi par vadītāja apliecības, medicīniskās izziņas, tehniskās apskates un OCTA derīguma beigu termiņu;
  • atļauju saņemšana (piem., atļauja ārvalstīs reģistrēto transportlīdzekļa izmantošanai Latvijas teritorijā);
  • informācija par izmaiņām pārkāpumu uzskaites punktu skaitā un informācija par sodiem;
  • maksa par CSDD sniegtajiem pakalpojumiem un saistītajiem maksājumiem (nodevām un sodiem).

Autovadītājam vairs nav jāuztraucas par nejauši nokavētiem vai aizmirstiem maksājumiem vai citu svarīgu informāciju, piem., tehniskās apskates, gan auto vadītāja apliecības, gan medicīniskās izziņas beigu termiņu. Klientam atliek tikai pieteikties, lai viņam elektroniski tiek atgādināts par jebkura termiņa beigu datumu. Tāpat klients tiek informēts arī par to, ja mainīsies soda punktu skaits.

Nodrošinies pret nepatīkamiem pārsteigumiem saistībā ar savu transportlīdzekli

Tāpat, e-CSDD īpašniekiem sniedz iespēju tiešsaistē reģistrēt liegumu savam transportlīdzeklim. Šis pakalpojums fiziskām un juridiskām personām nodrošina papildus iespējas pasargāt sevi no nepatīkamiem pārsteigumiem gadījumos, kad personas īpašumā reģistrētais transportlīdzeklis apzināti vai neapzināti nonācis pie citas personas.

Transportlīdzekļa īpašnieks var veikt šādus liegumus:

  • aizliegt veikt noņemšanu no uzskaites un īpašnieka maiņas reģistrāciju (atsavināšanas aizliegums);
  • aizliegt veikt visas reģistrācijas darbības CSDD;
  • aizliegt veikt tehnisko apskati, lai ierobežotu transportlīdzekļa lietošanu.

Transportlīdzekļa vadītāji var reģistrēties e-CSDD,  zinot vadītāja apliecības vai pases numuru

Lai piereģistrētos e-CSDD virtuālajā birojā, nepieciešams zināt vadītāja apliecības vai pases numuru. Autorizēties var izmantojot e-parakstu vai internetbanku. Tiek ziņots, ka CSDD e-pakalpojumus lieto katrs trešais aktīvais autovadītājs, kas elektroniskajā sistēmā saņem informāciju, atgādinājumus un veic maksājumus.

Lai arī CSDD populārākie e-pakalpojumi ir ar tehnisko apskati saistītie atgādinājumi un maksājumi, e-CSDD pakalpojumu klāsts ir daudz plašāks un papildus visam minētajam arī nodrošina iespēju, piem., reģistrēt velosipēdus un norakstīt transportlīdzekļus. Tāpat iespējams saņemt arī vienas dienas braukšanas atļaujas, kuras var izņemt un apmaksāt elektroniski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *