Latvijas autoskolas reitingi – pamats labākās autoskolas izvēlei

Latvijas autoskolas reitingi

Katram reizi dzīvē pienāk atbildīgais mirklis, kad gribas kļūt neatkarīgam un iegūt autovadītāja tiesības. Latvijā autoskolu ir ļoti daudz. Daudzsološi piedāvājumi un noslēpumainas mistiskas akcijas, papētot piedāvājumu klāstu Latvijā, birst kā no pārpilnības raga. Taču, pirms piekrist šķietami izdevīgam darījumam, ir vērts kritiski papētīt un izanalizēt autoskolu izmaksas, apmācību kvalitāti, kā arī atsauksmes par konkrēto pakalpojumu sniedzēju.

Atsauksme par autoskolu internetā – ticēt vai neticēt?

Autorizēta atsauksme ir tā, kura būs patiesa. Īpaši nav vērts ticēt anonīmām atsauksmēm, kuras klejo internetā vai arī ir pieejamas autoskolu Facebook profilos. Ir novērots, ka autoskolas liek zemus novērtējumus un kritiskas atsauksmes savu konkurentu profilos, paralēli mudinot likt pieczvaigžņu novērtējumus pašu lapās. Tādējādi anonīmu jeb neautorizētu atsauksmju un reitingu analīze netiek izmantota pētījumos par Latvijas autoskolām un to apmācību kvalitāti. Pārbaudīt šādas atsauksmes neviens nevar, savukārt vērtējumam bez komentāra principā nav vērtības un šīs apstāklis neko nenozīmē.

Autoskolu reitings – pārliecinošs rādītājs labākās autoskolas izvēlei

Autoskolas.com ir žurnālistiski pētniecisks projekts, kurš uzsācis savu darbību ar mērķi attīstīt un stiprināt Latvijas autoskolu nozari kā tādu. Mājaslapā tiek analizētas un pētītas autoskolas, kuras piedāvā savus pakalpojumus Latvijas teritorijā. Pētījuma ietvaros notiek ne tikai analīze, bet arī tiek atklātas mānīgas vai negodīgas darbības, izceļot arī pozitīvas nianses. Pētījums ir neatkarīgs un nelobē nevienu no autoskolām.

Katru gadu, balstoties uz šiem pētījumiem, tiek publicēti Latvijas autoskolas reitingi – gan autoskolu TOP 5, gan ANTITOP 5. Pirms slēgt līgumu ar kādu no autoskolām, ir vērts ziedot pusstundu laika, lai iepazītos ar Autoskolas.com projekta pētījumu rezultātiem. Projekts katru gadu publicē “svaigu” autoskolu analīzi.

2018. gada noslēguma pētījumu laikā atklājas iepriecinošs fakts, ka autoskolu līderi kļūst aizvien spēcīgāki un lielāki, savukārt vājākās autoskolas ar laiku “izkrīt” no šīs tirgus nišas. Tas nozīmē, ka Latvijas autoskolu tirgus konsolidējas.

Veidojot autoskolu reitingus, tiek ņemti vērā monitoringa secinājumi un lapas apmeklētāju pozitīvā vērtējuma balsojumi. Uzsvars pētījumā tiek likts uz Latvijas autoskolu patieso pakalpojumu cenu, atsijājot noslēpumainās un vilinošās akcijas, kā arī cenas – kvalitātes attiecību.

Kā atšķirt godīgu attieksmi pret izmaksām no manipulēšanas

Autoskolas.com 2018. gada reitingu apakšgalā ir autoskolas, kas manipulē ar pakalpojuma cenu. Šīs manipulēšanas patiesais nolūks ir piesaistīt pēc iespējas vairāk potenciālo kursantu. Piem. tirgus cena B kategorijas teorijas apmācībai Latvijā ir vidēji 60 eiro. Ir autoskolas, kas, manipulējot ar “akcijas piedāvājumiem”, uzskrūvē cenu līdz pat 120 EUR. Savukārt, ja potenciālajam klientam tiek piedāvāts par 60 EUR lētāks piedāvājums, viennozīmīgi, apmācību procesā tiks palielināts braukšanas nodarbību skaits, un galarezultātā klientam tā vai tā būs jāšķiras no it kā sākotnēji ietaupītās naudas. Ir apsveicami, ka aizvien vairāk ir tādu Latvijas autoskolu, kuras piedāvā “caurspīdīgus” jeb atklātus līgumus.

Latvijā ir vairāk nekā 200 autoskolas, kas piedāvā iegūt autovadītāja tiesības. Pirms likt savu parakstu uz līguma, ir vērts iepazīties ar autoskolu reitingiem Autoskolas.com. Kopējā šī tirgus attīstības analīze dos atbildes uz daudziem jautājumiem un palīdzēs izvēlēties to Latvijas autoskolu, kuras patiesais mērķis ir klienta intereses, nevis iedzīvošanās uz klienta nezināšanas rēķina. Nekļūstiet par apšaubāmu līgumu ķīlniekiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *