Labākā autoskola Latvijā – kur meklēt informāciju?

Latvijā atrast autoskolu ir ārkārtīgi vienkārši, jo tirgus ir plašs, skolas ir dažādas un cenu līmenis nav ļoti augsts un katrs var atrast sev piemērotāko. Neskatoties uz to, ir grūti izvēlēties. Tomēr aizvien vairāk un vairāk dzirdams par negodīgiem un melīgiem krāpnieciskiem gadījumiem, kas nonākuši pat Patērētāju tiesību aizsardzības centra redzeslokā. Lai parādītu reālo situāciju, kuras tad ir godīgas un negodīgas skolas, arī 2018. gadā tika veikts pētījums par Latvijas auto skolu nozari, kas atklāja daudzus interesantus faktus. Continue reading “Labākā autoskola Latvijā – kur meklēt informāciju?”

Autoskolas izvēle ir atbildīgs lēmums un jauns panākums dzīvē

autoskola; autoskolas

Savs auto, brīvība un iespēja doties, kur vien deguns rāda. Tā vairs nav nekāda ekstra, tā ir dzīves nepieciešamība katram neatkarīgam, par sevi atbildīgam cilvēkam, kas vēlas plats plānot savu laiku un dienas gaitas. Tikt pie auto ir pavisam vienkārši, tam vajadzīgs vien pavairāk naudas, tomēr, lai ar savu jauno auto patiešām varētu laimīgi vizināties ir nepieciešams, kas vairāk. Jāiegūst auto vadītāja apliecība, kas nebūs tik vienkārši. Tam būs vajadzīgs darbs un pacietība, tomēr nekas nav neiespējams un ja apņēmība ir gana liela, tad pie apliecības varam tikt pavisam ātri. Continue reading “Autoskolas izvēle ir atbildīgs lēmums un jauns panākums dzīvē”

Autoskolas Latvijā

Latvijā nudien nevar sūdzēties par autoskolu trūkumu, jo katrā lielākajā pilsētā ir pat vairākas autoskolu filiāles, kas ļauj topošajiem autovadītājiem vēlēties labāko vietu, kur iegūt tiesības. Tomēr, kvantitāte ne vienmēr arī nozīmē kvalitāti. Pirms auto kursu uzsākšanas vienmēr jāizvērtē vairākas autoskolas un to rādītāji – atsauksmes par izvēlēto autoskolu, eksāmenu nolikšanas procents, mācību maksa, filiāļu atrašanās vieta u.tml.

Autoskolu filiāles visā Latvijā

Ikviens noteikti ir dzirdējis tādus nosaukumus kā, piem., Fortūna, Mustangs, Autoprieks, Presto u.c. Autoskolas vārdi patiesi pazīstami un kā gan nebūs, jo Fortūna Rīgā vien atvērusi 17 filiāles, tāpat autoskolas darbojas arī Jūrmalā, Siguldā, Ādažos, Jelgavā, Saldū, Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī un daudzās citās Latvijas pilsētās. Tāpat arī Autoprieks un Mustangs veic apmācību Rīgā un filiālēs pa visu Latviju.

Tikmēr Presto filiāles atrodas Rīgā, Lielvārdē, Cēsīs. Tomēr šajā gadījumā ne jau filiāļu skaits ir galvenais, jo autoskola ir pazīstama un slavena ar vienreizēju, augsti kvalificētu pasniedzēju un instruktoru komandu, kas apvienojoties radījuši prestižu autoskolu, ko savā ziņā atspoguļo jau pats autoskolas nosaukums „Presto”.

Piedāvātās kategorijas un pats apmācību process

Autoskolu apmācība var notikt dažādās kategorijās: motociklu(A), vieglo auto(B), smago mašīnu(C), autobusu(D), piekabes(E), traktortehnikas, ūdenstransporta, profkategorija (95). Kursus sastāda gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības, neizpaliekot arī medicīniskajai komisijai un pirmās palīdzības kursiem.

Piedāvātās kategorijās dažādās autoskolās:

  • Fortūna piedāvā A1,A,B,BE , C1,D1,C1E,C,D,CE,DE, ūdenstransporta un traktortehnikas apmācību (papildus arī apsardzes kursus, šaujamieroču atļaujas kursus, pašaizsardzības kursus u.c. );
  • Mustangs un Autoprieks veic apmācību A,B,BE,C,CE,D,DE, 95 kategorijās;
  • Presto piedāvā apmācības A, A1, A2, B, BE, C, C1, CE, D, D1, DE, 95 kategorijās.

Veiksmīgam mācību procesam nepieciešama arī atbilstoša vide, tajā skaitā labiekārtotas un mūsdienīgas telpas. Būtībā visas minētās autoskolas piedāvā modernas mācību telpas un jaunas mācību mašīnas. Bet, protams, pats būtiskākais – pasniedzēju un instruktoru kolektīvs. Ļoti pozitīvi, ja autoskola no savas puses sniedz kādas priekšrocības, piem.:

  • Mustangs piedāvā saviem kursantiem iespēju trenēties braukšanas eksāmenam CSDD laukumā bez papildmaksas;
  • Autoprieks sniedz apmācību līzingā;
  • Presto Piedāvā 10% atlaidi tiem, kas piesakās apmācībai internetā un visiem studentiem un skolēniem, 50% atlaide B kategorijas apmācībai! Turklāt, autoskolā nav skolas braukšanas eksāmena!

Neļauj, ka apmācības procesā Tev tiek likti šķēršļi!

Apmācības maksas katrā augstskolā atšķiras, bet nākas atzīt, ka ne vienmēr autoskola, kas piedāvā zemākās cenas, ir tā lētākā. Tieši šī iemesla dēļ vajadzētu uzzināt atsauksmes par pasniedzējiem un instruktoriem, jo ne katram padodas viegla teorijas izklāstīšana vai braukšanas apmācība. Tas nozīmē, ka neskaitāmas reizes ir jāpārliek testi un jāveic neskaitāmas braukšanas nodarbības, kas ir dārgi un laikietilpīgi.

Saistībā ar veiksmīgu kursantu apmācību, ļoti piesaista atsauksmes par autoskolu Presto un tas,ka autoskola Presto tik ļoti uzticas pieredzējušajiem instruktoriem, ka pat nepieprasa kursantiem veikt skolas braukšanas eksāmenu! Kā viņi paši uzskata, autoskolas braukšanas eksāmens ir lieks un tikai aizkavē klientu ceļā uz autovadītāja apliecības iegūšanu, protams, arī izmaksā dārgāk. Presto neekonomē uz darbiniekiem, kas nozīmē, ka tie sniedz tikai kvalitatīvu un rezultatīvu apmācību, nevis māca atkārtoti, ar nolūku gūt papildus peļņu.

Protams, minētās ir tikai dažās no autoskolām, kur iespējams iegūt vadītāja apliecību. Ja vēl tikai vēlies uzsākt tiesību likšanu, jāizvērtē, vai Tavai dzīvesvietai tuvākā un lētākā autoskola ir tā labākā. Ļoti lielu iespaidu dod pieredzējuši pasniedzēji, tāpēc, aplūkojot autoskolu reklāmas, ņem vērā arī paziņu vai citu cilvēku atsauksmes!